Koszulka polo – niedrogie i łatwo dostępne spełnienie marzeń

Koszulki polo powstały w wyniku marzeń o wygodnym i eleganckim stroju sportowym. Stworzył je w latach 20. ubiegłego wieku francuski tenisista Rene Lacoste. Kolejnym krokiem w jego karierze było stworzenie firmy, która obecnie jest jedną z najbardziej rozpoznawanych marek modowych na świecie. Co warto wiedzieć o koszulkach polo – czy można je ubrać do każdej stylizacji? Czy warto je mieć w swojej szafie?

Koszulka polo – jaka jest jej historia?

Koszulki polo, jak to zostało już wspomniane, zostały stworzone z potrzeby wykreowania wygodnego i zarazem eleganckiego stroju do gry w tenisa. Za jej twórcę oficjalnie uznaje się Rene Lacoste, jeden z francuskich tenisistów. Przy tworzeniu nowego stroju brał pod uwagę to, by zachowywał on pełną elegancję, jednak pozwalał jednocześnie na swobodne poruszanie się po korcie. Zanim na kortach pojawiła się koszulka polo, w tenis grano w tradycyjnych koszulach z długim rękawem.

Koszulka polo zachowuje elegancki wygląd dzięki kołnierzowi i dekoltowi zapinanemu na guziki. Jednocześnie krótki rękaw pozwala na zachowanie wygody i pełniej swobody ruchów. W podstawowej wersji koszulka polo nie posiada żadnych dodatkowych ozdób, jednak można dostać również koszulki z kieszonkami i zawijanymi mankietami.

koszulka polo męskaNajlepsze koszulki polo wykonane są z reguły z tkaniny o nazwie pika. Ma ona charakterystyczny splot, który sprawia, że koszulki są wytrzymałe, przewiewne i elastyczne, a także są bardziej odporne na zagniecenia czy uszkodzenia mechaniczne.

Pierwotnie koszulki polo były produkowane w kolorze białym, dopiero po kilku latach do produkcji wprowadzono inne kolory. Obecnie można dostać koszulki polo praktycznie w każdym kolorze, często również z nadrukami i innymi ozdobami.

Do czego można założyć koszulkę polo?

Koszulki polo to prawdziwie uniwersalny strój. Można je nosić praktycznie do każdej stylizacji. Chętnie wybierane są przez osoby, które chcą łączyć elegancję i wygodę z odrobiną nonszalancji. Koszulki polo dobrze prezentują się w zestawieniu z klasycznymi spodniami jeansowymi. Warto wybierać kontrastowe zestawienia – jeśli koszulka jest jasna to spodnie powinny być ciemne, z kolei przy ciemnej koszulce można pokusić się o jasne spodnie. Wiele osób decyduje się na ubieranie koszulek polo do modnych obecnie stylizacji vintage. Jeżeli decydujemy się na ubranie w tym stylu to do koszulki polo powinniśmy wybrać również materiałowe spodnie, najlepiej takie, które będą wykonane z bawełny lub lnu w odcieniach brązu lub beżu.

Koszulki polo często wybierane są jako element eleganckiego stroju w okresie letnim. Wówczas wiele firm dopuszcza je jako zamienniki klasycznych koszul w swoim dress code.

Jeżeli chodzi o strój do pracy, to wiele sklepów sieciowych decyduje się wprowadzać swoiste „mundurki” do pracy, których częścią są właśnie koszulki polo z nadrukowanym logo firmy. Jest to element, który pozwala wyróżniać pracowników sklepu na tle klientów. Jednocześnie tak ubrani pracownicy wyglądają schludnie i elegancko oraz podkreślają profesjonalizm swojego pracodawcy.

Dodaj komentarz