Koszula na spotkania biznesowe

elegancka kobieta w pracy

Wybierasz się na ważne spotkanie biznesowe? Starannie zadbaj o swój wizerunek, a nie tylko będziesz prezentować się schludnie, ale także osiągniesz sukces. Jakie koszule biznesowe sprawdzą się najlepiej?

Dress code to niezwykle ważny element każdego spotkania biznesowego. Osoba, która nie przestrzega pewnych reguł dotyczących formalnego ubioru, może być negatywnie postrzegana przez otoczenie. Pamiętajmy również, że o ocenie naszej osoby decydują pierwsze sekundy spotkania – dlatego też zarówno koszule damskie, jak i koszule męskie muszą mieć odpowiedni charakter.

koszula-damska-wolczanka
Koszula damska Wólczanka (źródło: http://www.wolczanka.pl/ona-koszule-damskie-wlc)

Eleganckie koszule damskie

Koszule biznesowe przeznaczone dla kobiet powinny być wykonane z najwyższej jakości materiałów – najlepiej bawełny, która jest niezwykle komfortowa. Bawełniane koszule damskie dobrze układają się na ciele, a dzięki odpowiedniej strukturze materiału ciało może swobodnie oddychać. Dopuszczalne są oczywiście koszule biznesowe z domieszką sztucznych tkanin (poliester), które sprawiają, że materiał nie gniecie się, można go łatwiej wyprasować i jest bardziej elastyczny. Kolor koszuli również ma znaczenie, na spotkanie biznesowe najlepiej nadają się białe lub błękitne koszule damskie, które prezentują się schludnie i zwiększają nasz autorytet. Ważną kwestią jest także odpowiednie dopasowanie stroju do figury. Bardzo niekorzystnie wyglądają panie w zbyt ciasnych koszulach, których guziki rozchodzą się na biuście. Należy zatem pamiętać o dobraniu idealnego rozmiaru. Nie można również przesadzać z nadmiernym eksponowaniem ciała – niedopuszczalne są koszule damskie z dużym dekoltem – to bardzo nieeleganckie i na pewno nie znajdzie aprobaty u naszego kontrahenta. Ubiór to niezwykle istotny element podczas służbowych spotkań, warto więc o to zadbać zakładając najwyższej jakości koszule biznesowe.

Jakie męskie koszule biznesowe są najbardziej odpowiednie?

Koszule męskie, podobnie jak ubrania przeznaczone dla kobiet, powinny być wykonane z oddychających i naturalnych materiałów, w których każdy mężczyzna będzie czuł się wygodnie nawet podczas długich i trudnych negocjacji z kontrahentem. Męskie koszule biznesowe muszą mieć także rękawy odpowiedniej długości – niedopuszczalne są modele z krótkimi rękawkami, ponieważ taki krój jest przeznaczony tylko i wyłącznie na nieformalne spotkania. Podobnie jak koszule damskie, również męskie koszule biznesowe powinny być dobrze dopasowane. W tym celu bierzemy pod uwagę 2 rozmiary – koszuli oraz kołnierzyka. Długość koszuli należy dopasować do wzrostu, zaś idealnie dopasowany kołnierzyk poznaje się po tym, że można między niego a szyję włożyć 2 palce. Ważny jest również materiał, z którego uszyto koszule męskie. Najlepsza jest oczywiście bawełna, ale w sklepach znajdziemy też modele z domieszką poliestru lub innych materiałów.

Koszule biznesowe a formalny dress code

Wybierając eleganckie koszule biznesowe powinniśmy pamiętać o ich odpowiednim dopasowaniu do reszty stroju. Mężczyźni muszą zwrócić szczególną uwagę na mankiety koszul, które powinny wystawać ok. 1-5 – 2 cm od rękawa marynarki. W przypadku bardziej wytwornych okazji (np. służbowy bankiet czy uroczysta kolacja z kontrahentami) warto założyć ozdobne spinki, ale w tym celu potrzeba jest odpowiednia koszula z tzw. francuskimi mankietami. Z kolei zakładając koszule damskie musimy pamiętać o tym, żeby nie przesadzić z ilością biżuterii – wskazany jest umiar.

Dodaj komentarz